Niecodzienni goście

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich (Dolnośląska WK) spotkała się 22 stycznia z wolontariuszkami z Ghany, Indonezji i Malezji.

Celine Pong, Hutri Cika Agustina Berutu oraz Anita Opku-Tawiah przyjechały do Polski w ramach projektu pozarządowej organizacji non-for-profit AIESEC, która jest jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Prowadzona przez studentów i absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem umożliwia swoim członkom odkrywanie własnego potencjału i rozwój w obszarach interesujących ich zagadnień. Każdy dołączający do organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Członkowie AIESEC wyjeżdżają na praktyki zagraniczne i zdobywają doświadczenie w 124 krajach świata.

Goszczące w Ząbkowicach Śląskich wolontariuszki opowiedziały młodzieży o swojej działalności pomocowej, jak również zapoznały ją ze swoimi krajami – tradycjami, strojami narodowymi, upodobaniami kulinarnymi oraz podstawowymi zwrotami grzecznościowymi w językach Ghany, Indonezji i Malezji. W tłumaczeniu pomagała także nauczycielka języka angielskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1 Elżbieta Hudy.