O puchar Komendanta

W Garwolinie, pod patronatem Wojewódzkiego Komendanta Mazowieckiej WK OHP, odbył się XIII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Młodzieży OHP, którego współorganizatorem była kadra wychowawcza miejscowego Hufca Pracy.

Impreza miała na celu popularyzację tej dyscypliny sportu, promocję aktywnych form spędzania czasu wolnego i integrację młodzieży.

W turnieju wzięło 30 zawodników z dziesięciu jednostek opiekuńczo–wychowawczych z Mazowsza. Zebranych powitał komendant garwolińskiego hufca Dariusz Rudka, po czym rozlosowano miejsca w grupach i rozpoczęto sportową rywalizację. Chłopcy grali systemem pucharowym, natomiast dziewczęta zmagały się wedle zasady „każdy z każdym”.

Najlepsza w tegorocznym mazowieckim turnieju tenisa stołowego okazała się drużyna z wołomińskiego Hufca Pracy, srebrny medal wywalczył zespół gospodarzy – Hufiec Pracy z Garwolina, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja warszawskiego hufca (7-28).

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt triumfowała Monika Grabska z Wołomina, wyprzedzając Malwinę Malarczyk z radomskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania oraz Joannę Wiśnię z Grodziska Mazowieckiego.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Michał Janowski z Wołomina. Srebro wywalczył Adam Chaciński – również reprezentant wołomińskiej jednostki. Na trzeciej pozycji uplasował się Dominik Zając z Garwolina.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Mazowiecką WK. Pogratulowała im zastępca Wojewódzkiego Komendanta Monika Lisiecka. Podziękowała też gospodarzom za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie turnieju, a także zaprosiła wszystkich do Garwolina na przyszłoroczną edycję imprezy.