Sukcesy uczestników

Wychowankowie 6-5 Hufca Pracy w Krakowie (Małopolska WK) zajęli czołowe lokaty w odbywającym się 22 stycznia w wojewódzkim etapie XXV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodach Cukiernika i Piekarza oraz w III edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharza.

Organizatorem przedsięwzięcia, które było przeznaczone dla uczniów klas trzecich szkół branżowych, był krakowski Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego. Jurorami byli zaś przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz Cechu Rzemiosł Spożywczych.

Tematem przewodnim w konkursie dla cukierników i piekarzy były „Cuda świata”, natomiast zadaniem kucharzy było przygotowanie dania z królikiem w roli głównej.

Wśród piekarzy I i II miejsce zajęli uczestnicy 6-5 Hufca Pracy w Krakowie: Mateusz Król i Piotr Sułkowski. Ich kolega Igor Galos zdobył drugie miejsce w rywalizacji kucharzy, a trzecie – Natalia Burzyńska. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Izabela Głowacka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Turniejowi patronowali m.in.: Wojewoda Małopolski, Prezydent Krakowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.