Urodziny Ojczyzny

10 listopada młodzież z 6-24 Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej (Małopolska WK) włączyła się w akcję pn. „Urodziny Ojczyzny” zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Odbiorcami niecodziennego widowiska były dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2, dla których przygotowano niezwykłą lekcję historii. Na początku spotkania uczestniczki dąbrowskiego hufca wprowadziły najmłodszych w barwny świat legend, przypominając mityczne prapoczątki państwa polskiego. Następnie dziewczęta przeczytały przedszkolakom opowiadania z książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”, które ukazują wojnę widzianą oczami dziecka. Po tej części spotkania przyszedł czas na patriotyczne gry i zabawy: wspólne układanie elementów godła polskiego, wyszukiwanie na mapie naszej ojczyzny i wykonanie biało-czerwonych kwiatów z godłem Polski. Urodziny ojczyzny są radosnym świętem, nie mogło więc też zabraknąć patriotycznych śpiewów i tańców narodowych.

Młodzież po raz kolejny chętnie uczestniczyła w tego typu przedsięwzięciu, które miało na celu rozbudzenie u dzieci zainteresowania książką, jako źródłem wiedzy i przeżyć. Współpraca z najmłodszymi przynosi uczestnikom wiele satysfakcji i uśmiechu oraz uświadamia im, że oni sami mogą być dla nich nauczycielami.