Na żołnierską nutę

W Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbył się 9 października wojewódzki etap Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej dla młodzieży OHP z terenu województwa śląskiego. Organizatorem imprezy była Śląska WK wraz z pyskowickim hufcem.

Uczestników powitał zastępca Wojewódzkiego Komendanta Śląskiej WK Jarosław Kańkowski. Pieśni oraz różne aranżacje znanych utworów patriotycznych i żołnierskich zaprezentowali soliści oraz zespół wokalno-instrumentalny.

Pierwsze miejsce wyśpiewała Justyna Szczypka z 12-21 Hufca Pracy w Bielsku-Białej, która dodatkowo otrzymała wyróżnienie w kategorii „Głos jak dzwon”. Zwyciężczyni będzie reprezentowała Śląską Komendę OHP w ogólnopolskim finale w Skomielnej Białej. Drugie miejsce zajął Szymon Siwak z 12-35 Hufca Pracy w Sosnowcu, który również dodatkowo otrzymał wyróżnienie za własny utwór. Trzecia lokata przypadła w udziale Oliwii Strzeleckiej z 12-15 Hufca Pracy w Pyskowicach.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Celem przeglądu była prezentacja pieśni patriotycznych i żołnierskich, rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, wzmacnianie patriotycznej postawy, a także doskonalenie umiejętności wokalnych.