Ostatnie dni „Lata z OHP 2019”

„Koniec wakacji to doskonała okazja na przekazanie informacji dotyczących oferty Ochotniczych Hufców Pracy. Doradcy są obecni w centralnych punktach miast a stoiska OHP towarzyszą lokalnym przedsięwzięciom”.

Lubliniec

27. sierpnia na lublinieckiej starówce odbyła się impreza pt. ”Miejski Projekt Streetworkingowy. Lubliniec miasto dobrych emocji”. Do jej organizacji przyłączyła się po raz kolejny kadra miejscowego Młodzieżowego Centrum Kariery.

W trakcie całego dnia Anna Weber i Aleksandra Gawron z lublinieckiej  jednostki OHP, udzielały kompleksowych porad osobom szukających pracy. W ramach stoiska można było także dowiedzieć się, jak redagować prawidłowo dokumenty aplikacyjne i zdobywać nowe uprawnienia zawodowe, niezbędne do znalezienia satysfakcjonującego zatrudnienia. Jak się okazało, stoisko promocyjne OHP, cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

Przemyśl

 W ramach działań promocyjnych akcji „Lato z OHP 2019” w czwartym już Jarmarku Jarosławskim, wzięły udział jednostki Młodzieżowego Centrum Kariery oraz 9-12 HP w Jarosławiu.

Pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu uczestniczyli z kolei w gminnych dożynkach w Krzywczy oraz Dniach Miasta Przemyśla. W trakcie tych imprez, pracownicy OHP, udzielali informacji o formach wsparcia, przedstawiali aktualne oferty pracy i kursów zawodowych w ramach projektu „Ginące zawody”.

Doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu Anna Wanat oraz Joanna Majewska, kierownik ROSZM w Przemyślu i Monika Karpińska, specjalista ds. programów, informowały m.in. o możliwościach uzyskania wsparcia w zakresie kształtowania kariery zawodowej, o drogach kształcenia i refundacjach.

Promowano również platformę informacyjną poświęconą kształceniu zawodowemu i rynkowi pracy ECAM www.dokariery.pl.

 

 

Stalowa Wola

 Także pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Stalowej Woli we współpracy z wychowawcami 9-17 Hufca Pracy w Stalowej Woli, włączyli się w akcję promującą jednostki na terenie miasta.

W centralnych punktach Stalowej Woli, rozdawane były ulotki oraz foldery promocyjne na temat świadczonych usług z zakresu pośrednictwa pracy oraz doradztwa zawodowego. Osoby zainteresowane ofertami pracy, zostały zaproszone do siedziby jednostki. Z kolei kadra stalowowolskiego Hufca Pracy prowadziła rekrutację młodzieży na zbliżający się rok szkolny, informując o możliwościach zdobycia wykształcenia i przygotowania zawodowego.

 

Rybnik

Podoba akcja promocyjna odbyła się także w Rybniku. W  Punkcie Informacji Miejskiej Halo! Rybnik, była możliwość spotkania się z pośrednikiem pracy i doradcami zawodowymi z Rybnika i Żor oraz zaproszonymi pracodawcami.

Przedsięwzięcie pt. „Praca-Kariera-Rozwój” zorganizowane przez rybnickie Młodzieżowe Centrum Kariery w ramach akcji „Lato z OHP 2019”, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Największym powodzeniem stoisko cieszyło się w śród młodzieży poszukującej zatrudnienia w okresie wakacyjnym oraz w roku szkolnym. Wszystkim przekazano informacje na temat lokalnego rynku pracy, metod poszukiwania zatrudnienia, sposobów przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz dokumentów aplikacyjnych.

Młodzież, najbardziej była zainteresowana ofertami pracy w zawodach: animatora, hostessy, merchandisera i inwentaryzatora.

  

Krosno 

28. sierpnia Komendant 9-9 Hufca Pracy w Krośnie Bogusław Stachyrak, wraz z uczestnikami II rocznika Bartoszem Majką i Szymonem Rybą, przeprowadzili na terenie miasta akcję promującą działalność Ochotniczych Hufców Pracy. Informowano o zasadach rekrutacji oraz zawodach, jakie mogą zdobyć uczestnicy OHP. Młodzież zachęcała również swoich rówieśników do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach „Ginących zawodów”. Każdy zainteresowany otrzymał foldery oraz ulotki zawierające szczegółowe informacje oraz dane kontaktowe do krośnieńskiej jednostki. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Lato w OHP”.

 

Wrocław 

26 sierpnia w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Wrocławiu odbyła się Giełda Pracy z firmą Targetplus dla osób zainteresowanych zatrudnieniem na stanowisku: kierujący ruchem na budowie. Przedstawiciel firmy, oferującej zatrudnienie zaprezentował pełną ofertę możliwości, a także oczekiwania wobec przyszłych pracowników.

 

 

Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zapoznania się ze wszystkimi aktualnymi ofertami pracy, dostępnymi w MBP OHP we Wrocławiu, a także do udziału w kolejnych giełdach oraz targach pracy organizowanych przez CEiPM OHP we Wrocławiu.