Kolejne metamorfozy

Warsztaty z zakresu kreowania wizerunku w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” odbyły się w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnowie oraz Młodzieżowym Centrum Kariery w Gorlicach (Małopolska WK).

 Głównym celem warsztatów w Tarnowie było zwiększenie samooceny uczestników oraz poznanie sposobów autoprezentacji i zasad kreowania wizerunku. Młodzi ludzie uświadomili sobie, że to, w co się ubierają i jak prezentują siebie, wpływa na ocenę ich kompetencji.

Umiejętne dobieranie kolorystyki stroju, makijażu, dodatków i fryzury zgodnie z zasadami dress code’u, pozwala stworzyć własny styl, ale musi on być adekwatny do biznesowego wizerunku obowiązującego na współczesnym rynku pracy. Zdobyta wiedza w trakcie zajęć na temat właściwego wyglądu, umożliwia nabycie pewności siebie w sytuacjach życia zawodowego i osobistego.

Na zakończenie warsztatów przeprowadzona została metamorfoza. Każdy z uczestników odbył wizytę u fryzjera i kosmetyczki. Wszyscy otrzymali ubrania dobrane do sylwetki.

 

Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Gorlicach skorzystali z indywidualnej usługi fryzjerskiej i kosmetycznej. Był to ostatni etap wsparcia z zakresu kreowania wizerunku. W ramach przeprowadzonych w salonie fryzjersko-kosmetycznym „Erica” usług, młodzieży zaproponowano wykonanie fryzur podkreślających ich naturalną urodę. Udzielono także porad z zakresu pielęgnacji twarzy, dłoni, stóp i paznokci. Kobietom wykonano makijaż dzienny odpowiednio dobrany do danego typu urody.

Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych