Jakie stylizacje?

Warsztaty ze stylistą, zakup strojów biznesowych oraz metamorfozę wizerunku przeszli uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” w Bydgoszczy i Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorska WK). Projekt ten jest realizowany etapami w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudniania ludzi młodych.

Pierwszy etap polegał na teoretycznym wprowadzeniu do tematyki profesjonalnego wizerunku. Omówione zostały zasady dress code obowiązujące w pracy, jak i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Profesjonalny stylista dokonał analizy budowy ciała i kolorystycznej, wyznaczając barwy i odcienie, które uczestnicy powinni wykorzystywać przygotowując swoje stylizacje.

Każdy uczestnik projektu miał możliwość zrobienia zakupów w sklepie odzieżowym. Stroje biznesowe będą wykorzystane podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub w przyszłej pracy zawodowej.

Ostatnim krokiem w kreowaniu wizerunku było spotkanie z wizażystkami, które odbyło się w pracowni fryzjersko-kosmetycznej w Bydgoszczy. Panie zadbały o elegancki i profesjonalny wygląd młodzieży. Po zrobieniu make-up, manicure oraz fryzur, wykonano serię zdjęć.

  

 Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych