Pocztówka z Lizbony

Uczestnicy słupskich Hufców Pracy (Pomorska WK) korzystają z gościnności portugalskiego Domu Edukacji – Casa da Educacao, realizując staże w ramach programu Erasmus+.

Pierwszym ważnym zadaniem dla młodych fryzjerów, mechaników, cukierników, sprzedawców i kucharzy było nauczenie się samodzielnego podróżowania do miejsca, w którym obywają się staże.

Organizacja goszcząca zaproponowała młodzieży także bardzo atrakcyjny program kulturalny. Uczestnicy pod opieką wychowawców i przedstawiciela gospodarzy Catriny zwiedzili już Lizbonę, a w niej Zamek De Sao Jorge, katedrę upamiętniającą miejsce narodzin św. Antoniego, windę Santa Justa i Łuk Triumfalny. Mieli również okazję przekonać się, że Lizbona to czarująca architektura oraz tygiel smaków, w którym mieszają się wpływy z byłych portugalskich kolonii z tradycjami kuchni portugalskiej.

Ponadto młodzi ludzie zwiedzili stadion i muzeum Benfica oraz zoo. W niedzielę wielkanocną zorganizowano wycieczkę do Sintry oraz na Cabo da Roca, czyli najbardziej wysunięte na zachód miejsce w Europie. Najpierw jednak młodzież wybrała się do sanktuarium Chrystusa Króla, gdzie przy pomniku znalazł się również polski akcent w postaci napisu „Bóg jest miłością”.