Siłowanie na rękę

Młodzież z 9-10 Hufca Pracy w Krośnie (Podkarpacka WK) wzięła udział w XIX Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu, które odbyły się w dniach od 5 do 7 kwietnia 2019 r. w Rozrywkowym Centrum Miasta – HULAKULA w Warszawie.

Armwrestling, czyli siłowanie się na rękę to dyscyplina sportowa, inny rodzaj zapasów. O zwycięstwie decyduje siła mięśni zawodników, ale także technika, taktyka, szybkość i wytrzymałość psychiczna.

Pierwszy dzień Mistrzostw był dniem, kiedy zawodnicy zapisywali się i ważyli, by zakwalifikować się do swoich kategorii. W kolejnym dniu odbyło się siłowanie na prawą rękę. Ubiegłoroczny absolwent hufca Damian Biega zajął II miejsce w kategorii junior 70 kg, Grzegorz Biega – uczeń klasy III wywalczył trzecie miejsce w kategorii junior 75 kg, a Patryk Skwara – uczeń klasy I uplasował się na siódmym miejscu w kategorii junior 70 kg.

W drugim dniu siłowania na lewą rękę Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wywalczył Damian Biega, zaś Grzegorz Biega zajął IV miejsce, a na VIII pozycji uplasował się Patryk Skwara.