Chełmski Hubertus 2016

Uczestnicy z lubelskich jednostek opiekuńczo-wychowawczych spotkali się 30 września na strzelnicy w Kumowej Dolinie koło Chełma, aby wziąć udział w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Młodzieży OHP „Chełmski Hubertus 2016”.

Do rywalizacji stanęło 12 trzyosobowych drużyn z Ośrodków Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim i Zamościu, Środowiskowych Hufców Pracy we Włodawie i Lublinie, Hufców Pracy w Chełmie, Puławach, Kraśniku, Świdniku, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Łukowie.

W klasyfikacji drużynowej najlepsze wyniki uzyskali chłopcy z Hufca w Chełmie (182 punkty), tuż za nimi uplasowała się młodzież z OSiW w Radzyniu Podlaskim (170 punktów), a trzecie miejsce wywalczyła druga chełmska drużyna (158 punktów). Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Oszust z Chełma (59 punktów), drugie miejsce wystrzelała Justyna Wilk z OSiW w Zamościu (47 punktów), a trzecie miejsce przypadło Honoracie Lech z Hufca w Chełmie (38 punktów). Wyniki chłopców przedstawiały się następująco: I miejsce – Sebastian Żeleźnik z OSiW w Radzyniu Podlaskim (81 punktów), II miejsce – Szymon Gruszkiewicz z Hufca w Chełmie (68 punktów), III miejsce – Karol Korzeniowski z ŚHP we Włodawie (64 punkty).

lub2  lub3