Staże zakończone

W minionym tygodniu w bydgoskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży (Kujawsko-Pomorska WK) ostatnie osoby zakończyły staż w ramach projektu unijnego „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.

Młodzi ludzie mieli okazję zdobyć doświadczenie zawodowe w kierunkach, które wybrali podczas kursów zawodowych. Były to mobilna kosmetyczka z elementami wizażu i stylizacji paznokci, nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej, operator CNC, magazynier z egzaminem UDT oraz grafik komputerowy.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” to nie tylko staże zawodowe, młodzież rozpoczęła swoją edukację i zaznajamianie się z rynkiem pracy poprzez miesięczne zajęcia z doradcami zawodowymi. Następnie część osób wzięła udział w kursie prawa jazdy. Ponadto odbyły się zajęcia z psychologiem, z zakresu zapobiegania depresji, komputerowe, ECDL, warsztaty przygotowujące do usamodzielnienia się czy zajęcia z kreowania wizerunku i metamorfozy.

Nie lada wyzwaniem były również kursy językowe angielskiego i niemieckiego, do których swoją chęć zgłosiła zdecydowana większość młodzieży.