Kolonie z doradcami

Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Białymstoku przeprowadzili zajęcia dla młodzieży rozpoczynającej kolonie letnie w ramach „Bezpiecznych wakacji 2018” w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie.

Głównym założeniem spotkania było stworzenie uczestnikom szansy na wzajemne poznanie się i zintegrowanie grupy oraz ciekawe spędzenie czasu wolnego poprzez połączenie aktywnego wypoczynku z wybranymi zagadnieniami z zakresu planowania kariery zawodowej. Doradcy zaproponowali młodzieży ćwiczenia i zabawy integracyjne oraz rozwijające kreatywność i współpracę w grupie.

Jedną z propozycji była zabawa pt. „Według kolejności”, podczas której członkowie dwóch grup rywalizowali ze sobą chcąc jak najszybciej ustawić się zgodnie z poleceniami. Wiele emocji wzbudziło też zbieranie autografów oraz zabawy ruchowe. Podczas wykonywania zadań uczestnicy mogli zaprezentować swoje pomysły, wykazać się kreatywnością oraz ćwiczyć zdolności przekonywania innych.

Młodzież wykonała też test badający predyspozycje zawodowe, zapoznała się ze światem zawodów oraz ich podziałem ze względu na środowisko pracy, niezbędne wymagania, przydatne umiejętności i zdolności. Ostatnim elementem zajęć było obejrzenie filmu szkoleniowego dotyczącego wyboru szkoły.