Już wkrótce staż zawodowy

Kolejni uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, tym razem z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy (Kujawsko-Pomorska WK), biorą udział w kursach zawodowych.
Młodzież nabywa wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności, tak aby lada dzień przystąpić do staży zawodowych.

Aktualnie szkolą się mobilne kosmetyczki, które przygotowują się też do uzyskania prawa jazdy kat. B. Zajęcia obejmują m.in. stylizację rzęs oraz wykonywanie makijaży okazjonalnych m.in. wieczorowego, ślubnego czy teatralnego.

   

Z kolei sprzedawcy na ostatnich zajęciach pracowali w grupie. Prowadząca przedstawiła aspekty pracy zespołowej, prawidłowe w niej funkcjonowanie oraz wpływ współpracy i komunikacji na wynik sprzedaży i osiąganie wyznaczonych targetów. Zadaniem grupy sprzedawców było stworzenie produktu trudnego do sprzedaży, a następnie jego sprzedaż osobie, która nie jest przekonana do jego zakupu.

Kolejna grupa – grafików komputerowych uczy się obsługi programów graficznych, m.in. Adobe czy Corel. Korzystając z wielu opcji jakie daje współczesna grafika komputerowa, młodzi ludzie tworzą unikatowe prace, które rozwijają wyobraźnię, jak również twórcze myślenie, które jest niezbędnym narzędziem w pracy przyszłego grafika komputerowego.
Magazynierzy to ostatnia bydgoska grupa szkolących się w ramach projektu. Młodzież po części teoretycznej w firmie szkoleniowej, aktualnie zdobywa praktyczne umiejętności, m.in. obsługi wózka widłowego.