• Kontrast strony
Zambrów: Wizyta studyjna młodzieży w zakładzie krawieckim

Dnia 18 marca 2024 roku młodzież z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie z klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyła w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Zambrowie. Spotkanie odbyło się w Zakładzie Krawieckim „OLGA” w Zambrowie. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o zawodzie krawca lub krawcowej. Właścicielka opowiedziała o początkach swojej kariery i o trudnościach z jakimi musiała się mierzyć aby robić to co się kocha.

Oprowadziła uczestników po zakładzie pracy, gdzie mogli zobaczyć każdy etap produkcji. Opisała początki swojej działalności i zmiany jakie przeszedł zakład. Uczestnicy zobaczyli jak działają maszyny oraz na czym polega praca na poszczególnych stanowiskach. Mogli sprawdzić jak działa maszyna do szycia, nie tylko ta nowoczesna ale i z przed lat.

Na koniec młodzież miała możliwość przymierzyć stroje, które są produkowane w tym zakładzie m.in. strój Mikołaja, którego prekursorką w Polsce była właścicielka tego zakładu Pani Krystyna Mrozicka.

Zambrów: Wizyta studyjna młodzieży w zakładzie krawieckim Zambrów: Wizyta studyjna młodzieży w zakładzie krawieckim Zambrów: Wizyta studyjna młodzieży w zakładzie krawieckim

Autor tekstu: Izabela Wiśniewska – pośrednik pracy MCK w Zambrowie
Zdjęcia: Agnieszka Iwanowska – doradca zawodowy MCK w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.