• Kontrast strony
Zambrów: Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi

Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń. Światowy Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. W myśl idei troski o niebieską planetę uczestnicy Hufca Pracy w Zambrowie z klasy I z ZSA postanowili przygotować plakat promujący czysty świat. Celem pracy uczniów było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Uczestnikom przypominano również zasady segregowania domowych odpadówgromadzeniu surowców wtórnych w przeznaczonych specjalnie do tego celu kolorowych pojemnikach lub workach. Co ważne – przy segregacji powinniśmy pamiętać o zgniataniu kartonów, butelek plastikowych, puszek itp. Tak posegregowane odpady zajmują o wiele mniej miejsca! Dzień Ziemi to okazja do pokazywania indywidualnych postaw i pomysłów na wspieranie natury, kształtowanie świadomości ekologicznej — jak postępować, aby chronić środowisko naturalne.

Zambrów: Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi Zambrów: Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi

Autor tekstu i zdjęć: Mariola Chojak – wychowawca w Hufcu Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.