• Kontrast strony
Zambrów: Dzień Rodziny z przedszkolakami

15 maja był obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Rodzin. To święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Jego celem jest pogłębienie świadomości społeczeństw we wszystkich krajach na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie. Międzynarodowy Dzień Rodzin to także wspaniała okazja do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i do podziękowania za obecność swoim najbliższym – dzieciom, rodzicom, rodzeństwu, dziadkom. To właśnie rodzina jest kręgiem, zarówno społecznym, jak i osobistym, to w niej wychowują się i dorastają dzieci, czerpiąc z niej wyznawane w dorosłym życiu wartości, wzorce zachowań i styl życia.

Dlatego też z inicjatywy Rady Młodzieży 22 maja została zaproszona do hufca grupa przedszkolna z Miejskiego Przedszkola nr 4 „Biedronki”. Dzieci przy wsparciu młodzieży własnoręcznie wykonały laurki dla swoich rodziców z wcześniej przygotowanych wycinanek. Celem zajęć było zwrócenie uwagi oraz docenienie starań i poświęceń naszych opiekunów. Postarajmy się zatem zrobić coś, aby nasi rodzice naprawdę poczuli, że pamiętamy o tym wszystkim, co dla nas robią i to nie tylko od święta.

Zambrów: Dzień Rodziny z przedszkolakami Zambrów: Dzień Rodziny z przedszkolakami Zambrów: Dzień Rodziny z przedszkolakami

Autor tekstu: Ewa Fabiańska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie, opiekun Rady Młodzieży
Zdjęcia: Ewa Fabiańska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie, opiekun Rady Młodzieży, Julia Szablanowska – uczestniczka Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.