• Kontrast strony
Zambrów: „Dzień Korczakowski”

Czerwiec to dla społeczności naszej szkoły czas szczególny. Poświęcony on jest pamięci patrona szkoły Janusza Korczaka.

Janusz Korczak był lekarzem i pedagogiem. Po skończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie Warszawskim, rozpoczął pracę jako lekarz – pediatra. Wybudował sierociniec, który stał się prawdziwym domem dla dzieci. Sam również zamieszkał w tym domu. Od momentu wybuchu wojny w 1939r. cały czas przebywał ze „swoimi” dziećmi. Nie opuścił swoich podopiecznych w najgorszej dla nich chwili. Korczak był również publicystą i pisarzem, autorem chociażby książki dla dzieci „ Król Maciuś I”. Zmarł w obozie zagłady w Treblince razem z żydowskimi dziećmi.

Dzień 4 czerwca 2024r. był w naszej szkole Dniem Korczakowskim. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z sylwetką i twórczością Janusza Korczaka, natomiast młodzież z pozostałych klas utrwaliła sobie wcześniejsza wiedzę na jego temat – rozwiązując Quiz na temat życia i działalności Janusza Korczaka.

Zambrów: „Dzień Korczakowski” Zambrów: „Dzień Korczakowski” Zambrów: „Dzień Korczakowski” Zambrów: „Dzień Korczakowski”

Autor tekstu i zdjęć: Ewa Fabiańska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.