• Kontrast strony
Zambrów: Bezpieczne zatrudnienie w czasie wakacji

W dniu 5 czerwca 2024 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Zambrowie, w ramach trwającej „Akcji LATO”, odbyło się spotkanie z młodzieżą, na temat bezpiecznego zatrudnienia w czasie wakacji. Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale też dobra okazja do podjęcia pracy krótkoterminowej. Im więcej dowiemy się o tym, jak bezpiecznie taką pracę uzyskać, tym łatwiej unikniemy zagrożeń, które mogą na nas czekać na obcym dla nas rynku pracy.

Podczas spotkania, uczestnicy dowiedzieli się kim jest pracownik młodociany i jakie prace może wykonywać. Przedstawione zostały rodzaje umów i to jak ważne jest, aby uważnie zapoznać się z taką umową i sprawdzić warunki zatrudnienia oraz dokładnie dopytać o wynagrodzenie. Nabyta wiedza uświadomiła młodzieży, że wakacyjna praca to na pewno niezwykle cenne doświadczenie, możliwość poszerzenia horyzontów, poznania nowych ludzi i przede wszystkim ogromna satysfakcja z pierwszych samodzielnie zarobionych pieniędzy.

Zambrów: Bezpieczne zatrudnienie w czasie wakacji

Autor tekstu: Izabela Wiśniewska – pośrednik pracy MCK w Zambrowie
Zdjęcia: Agnieszka Iwanowska – doradca zawodowy MCK w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.