• Kontrast strony
Wasilków: Tor przeszkód pokonany!

Aktywność fizyczna stanowi niezbędny element życia każdego człowieka, jest szczególnie ważna w przypadku młodzieży. Ruch poprawia sprawność, wytrzymałość i elastyczność ciała. Wiedzą o tym uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie, którzy sprawdzili swoje umiejętności w organizowanym przez Koło sportowe „Rekrut” rekreacyjnym torze przeszkód o charakterze sprawnościowym.

Młodzież zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie czekało ją prawdziwe wyzwanie zręcznościowe i kondycyjne. Tor składał się z przechodzenia po drabinkach, wykonaniu przewrotu w przód, przeskoków nad ławką, slalomu przez pachołki, skoku przez skrzynię oraz kozłowania piłką koszykową i rzutu do kosza. Uczestnicy bardzo ambitnie i zaangażowaniem podeszli do zadania. Postanowili liczyć sobie czas spędzony na przechodzeniu toru, aby zmotywować się nawzajem do większej aktywności. Wyniki nie były jednak porównywane, gdyż wszyscy zgodnie stwierdzili, że liczy się wspólna zabawa i przyjazna atmosfera, a nie rywalizacja.

Ważnym aspektem zajęć była integracja, propagowanie zdrowego stylu życia, a także umacnianie wśród młodzieży pozytywnych wartości poprzez wzajemne wspieranie się i kibicowanie sobie w pokonywaniu  przeszkód.

Wasilków: Tor przeszkód pokonany! Wasilków: Tor przeszkód pokonany!

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Kiriłowa – wychowawca OSiW w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.