• Kontrast strony
Suwałki: EURES - co to jest i jak bezpiecznie wyjechać za granicę

W dniu 28 maja 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbyło się spotkanie informacyjne skierowane do młodzieży, dotyczące usług sieci EURES oraz zasad bezpiecznych wyjazdów za granicę.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją, w której omówiono podstawowe informacje o sieci EURES, jej funkcjonowaniu oraz dostępnych usługach. Przedstawiono także platformę internetową EURES, gdzie można znaleźć oferty pracy z całej Europy, informacje o warunkach życia i pracy w poszczególnych krajach, a także wskazówki dotyczące przygotowania CV i listów motywacyjnych. Jednym z kluczowych punktów spotkania była prelekcja na temat bezpiecznych wyjazdów za granicę. Asystentka EURES podkreśliła, jak ważne jest dokładne sprawdzenie przyszłego pracodawcy, zwracanie uwagi na szczegóły umowy o pracę oraz przygotowanie się na ewentualne trudności, które mogą pojawić się podczas pracy za granicą.

Spotkanie zakończyło się serią pytań i odpowiedzi, podczas której uczestnicy mogli rozwiać swoje wątpliwości i uzyskać szczegółowe informacje na temat interesujących ich kwestii. Organizatorzy zachęcali młodzież do korzystania z usług sieci EURES, podkreślając, że mobilność zawodowa może być cennym doświadczeniem, pod warunkiem że wyjazd jest dobrze przemyślany i odpowiednio przygotowany.

Suwałki: EURES - co to jest i jak bezpiecznie wyjechać za granicę Suwałki: EURES - co to jest i jak bezpiecznie wyjechać za granicę

Autor tekstu: Edyta Sieńkowska - pośrednik pracy/asystent EURES CEiPM w Suwałkach
Zdjęcia: Ewelina Cebelińska - specjalista ds. rozwoju zawodowego w CEiPM w Suwałkach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.