• Kontrast strony
Suwałki: 30 lat EURES - Godna praca w całej Europie

W ramach trwającej kampanii „30 lat EURES - Godna praca w całej Europie”, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach zorganizowało 20 marca spotkanie informacyjne o EURES. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie 3 klasy Branżowej Szkoły I stopnia w Augustowskim Centrum Edukacji w Augustowie.

Podczas wykładu uczniowie poznali gamę usług i korzyści oferowanych przez EURES, dowiedzieli się, jak skutecznie szukać pracy stałej lub sezonowej na europejskim rynku pracy, oraz jakie wsparcie mogą otrzymać w procesie rekrutacji. Zostali zapoznani z różnymi źródłami informacji na temat warunków życia i pracy za granicą, takimi jak krajowa strona EURES, społeczność Facebooka „EURES POLSKA” oraz „EURES OHP”. Przykładowe oferty pracy pozwoliły zainteresowanym zapoznać się z oczekiwaniami zagranicznych pracodawców wobec przyszłych pracowników. Kolejnym omawianym zagadnieniem był aspekt bezpieczeństwa pracowników podejmujących pracę za granicą. Asystentka EURES podkreśliła konieczność świadomego i bezpiecznego planowania podróży do obcego kraju.

Spotkanie z młodzieżą, która wkrótce wejdzie na rynek pracy, miało na celu podniesienie świadomości na temat poszukiwania pracy za granicą, bezpiecznego poruszania się po europejskim rynku pracy. Była to znakomita okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i inspiracji dla przyszłych kroków zawodowych.

Autor tekstu: Edyta Sieńkowska – pośrednik pracy/asystent EURES CEiPM w Suwałkach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.