• Kontrast strony
Wasilków: Światowy Dzień Pieczenia

W środę 17 maja uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie postanowili osłodzić sobie deszczowe popołudnie. Z okazji Światowego Dnia Pieczenia, młodzież zorganizowała warsztaty wspólnego pieczenia ciasta. Wybór padł na „Zebrę”, to proste i zachwycające wyglądem ciasto. Uczestnicy przygotowali niezbędne składniki i zabrali się do pracy, podczas której wszystkim towarzyszył dobry humor. Przy okazji takich świąt każdy może zdobyć nowe umiejętności w kuchni.

Światowy Dzień Pieczenia ma na celu zachęcenie młodych ludzi do własnoręcznych wypieków, które nie dość, że mają wyjątkowy smak, to jeszcze pozwalają zabłysnąć przed rówieśnikami. Pieczenie ciasta to także nauka planowania, organizowania i uczestnictwa w pewnym procesie. Młodzież podczas takich zajęć rozwija swoją uważność oraz koncentrację. Wspólne pieczenie i konsumowanie ciasta sprawiło uczestnikom wielką radość oraz wprowadziło wszystkich w dobry nastrój, pomimo pochmurnej pogody za oknem. Przez długi czas w Internacie OSiW, unosiły się same słodkie zapachy.

Wasilków: Światowy Dzień Pieczenia  Wasilków: Światowy Dzień Pieczenia  Wasilków: Światowy Dzień Pieczenia

Autorki tekstu i zdjęć: Ewa Wołkowycka, Justyna Kiriłowa – wychowawcy w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.