Łomża: Turniej BlazePod

17 maja uczestnicy Hufca Pracy w Łomży, uczniowie z klas Ia i Ib Branżowej Szkoły I Stopnia z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Łomży wzięli udział w turnieju BlazePod. BlazePod to przenośny uniwersalny system treningowy sterowany aplikacją. Można z nim trenować praktycznie w każdym miejscu, w hali treningowej, siłowni, domu oraz na dworze. BlazePod bazuje na wskazówkach wizualnych (sygnałach świetlnych), które świecą w różnych kolorach i określonej kolejności. Zadaniem ćwiczącego jest dotknąć dany podświetlony pod (mini platformę) w jak najszybszym czasie. BlazePod wprowadza do treningu zupełnie nowe bodźce, skupiając się na rozwoju nie tylko cech fizycznych zawodników, ale szczególnie cech umysłowych. Rozwój takich cech jak czas reakcji, refleks i szybkość podejmowania decyzji wymaga od zawodników wprowadzania do treningu nowych bodźców i sekwencji, które różnią się od stałych schematów. Dzięki temu pobudzany jest układ nerwowy, rozwija się plastyczność naszego mózgu, która odpowiada za między innymi procesy uczenia się.

Zawody miały na celu szerzenie i praktykowanie na co dzień aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Były również wspólną zabawą i rywalizacją w duchu gry fair play.
Turniej odbył się w systemie pucharowym.

  • I miejsce zajął Mateusz Chludziński,
  • II miejsce zdobył Jakub Bobowski,
  • III miejsce zajął Filip Orzechowski.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Łomża: Turniej BlazePod Łomża: Turniej BlazePod

Autor artykułu i zdjęć: Aneta Zielińska – wychowawca w Hufcu Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.