• Kontrast strony
Łomża: Kto z nas nie chciałby być Obelixem?

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Dlatego troska o nie, to najlepsza inwestycja, na jaką możemy i powinniśmy sobie pozwolić. Co wpływa na nasz stan zdrowia? Takie pytanie postawił wychowawca uczestnikom Hufca Pracy w Łomży uczącym się w klasie II Szkoły Branżowej w Jedwabnem. Otrzymał różne odpowiedzi: styl życia, aktywność fizyczna, higiena rąk i mycia owoców, racjonalne żywienie, rezygnacja ze słodyczy i fast food-ów, umiejętne korzystanie z używek. Te wszystkie odpowiedzi zostały ujęte w programie edukacyjno-profilaktycznym „Wybieram zdrowie”, który w klasie drugiej jest realizowany od marca b.r.

Uczestnicy przygotowali obrazki do wklejenia do piramidy żywienia, przekazali informacje, które powinny być w naszej świadomości, że artykuły znajdujące się najwyżej są stosowane najrzadziej w naszej codziennej stołówce. Istotą dobrego spalania spożytych potraw jest aktywność ruchowa indywidualna lub grupowa z rówieśnikami. W obecnej dobie życia coraz częściej ograniczamy ruch przez dojeżdżanie samochodem, siedzenie w domu przed komputerem lub smartfonem, mamy złe nawyki żywieniowe, przez co tyjemy. Na nasze zajęcia edukacyjne zaprosiliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarnej w Łomży. Pani Krysiak Paulina przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej informacje o szkodliwości nadmiernego spożywania energetyków przez młodzież i jakie to ma skutki na zdrowie.

Łomża: Kto z nas nie chciałby być Obelixem? Łomża: Kto z nas nie chciałby być Obelixem? Łomża: Kto z nas nie chciałby być Obelixem?

Autor tekstu: August Mrozowicz – wychowawca w Hufcu Pracy w Łomży
Autorzy zdjęć: p. Wiesława Borawska i August Mrozowicz – wychowawcy w Hufcu Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.