• Kontrast strony
Łomża: „Billotka” - dla zdrowia i dobrej formy

Z nowym rokiem szkolnym 2023-2024 w Hufcu Pracy w Łomży aktywowane zostało koło rekreacji ruchowej „Billotka”. W program zajęć wpisane zostały gry w badmintona, darts na hali gimnastycznej w Jedwabnem oraz bilard w świetlicy Hufca w Łomży.

Przez I semestr nauki po zajęciach szkolnych uczestnicy Branżowej Szkoły I Stopnia z Jedwabnego będą się uczyć i bawić zarazem grą w badmintona. Młodzież uznała badminton za sport idealny. Podczas treningów młodzi ludzie nie tylko będą budować pewność siebie ale też rozwiną szybkość reakcji i koordynację. Kolejne zyski z gry to taktyka i myślenie strategiczne, spalanie niepotrzebnych kalorii i wydzielanie endorfin odpowiadających za poczucie szczęścia.

Wychowawca Hufca Pracy w Łomży już wstępnie ustalił z nauczycielami wychowania fizycznego w Jedwabnem, że koło „Billotka” będzie współorganizatorem Mistrzostw Zespołu Szkół Samorządowych w Badmintonie w styczniu 2024 roku.

Łomża: „Billotka” - dla zdrowia i dobrej formy Łomża: „Billotka” - dla zdrowia i dobrej formy

Autor tekstu i zdjęć: August Mrozowicz - wychowawca Hufca Pracy w Łomży i opiekun koła

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.