• Kontrast strony
Kolno: Zakończenie projektu „Aktywni Górą!”

Logo UE

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Kolnie z końcem sierpnia zakończył się projekt „ Aktywni górą”, który skierowany był do uczestników OHP. W projekcie wzięło udział dziesięcioro trzecioklasistów z Branżowej Szkoły I stopnia przy Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. Celem projektu było nabycie kompetencji i kwalifikacji zawodowych, rozwój perspektyw młodego człowieka oraz uatrakcyjnienie jego pozycji na rynku pracy.

Uczestnicy w ramach projektu skorzystali z doradztwa zawodowego, warsztatów kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika wraz z zakupem ubrań, szkolenia w zakresie umiejętności i kompetencji społecznych w danym zawodzie zgodnie z klasyfikacją ESCO, jak również z comiesięcznego stypendium szkoleniowego. Młodzież odbyła kursy zawodowe: Magazynier oraz Kurs wizażu.

Poprzez uczestnictwo w projekcie młodzież uzyskała kwalifikacje zawodowe, które zapewne przydadzą się w przyszłości, podniosła kompetencje społeczne oraz nabyła umiejętność poruszania się po rynku pracy

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Polkowska-Wilczewska – doradca zawodowy MCK w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.