• Kontrast strony
Kolno: „Wszystko dla naszych Mam”

Matka, to najważniejsza osoba w życiu każdego z nas. Staramy się jej odwdzięczyć za włożony trud i poświęcenie w wychowaniu. Wspaniałą okazją jest Dzień Matki. W dniu 20 maja 2024 roku w Hufcu Pracy w Kolnie uczczono to święto imprezą kulturalno-oświatową „Wszystko dla naszych Mam”.

Młodzież rozmawiała o swoich mamach, zwrócono uwagę na ich rolę w rodzinie. Następnie zebrani śpiewali wzruszające piosenki na ten temat. Niektórzy recytowali też wiersze znanych poetów. Starano się stworzyć niepowtarzalny nastrój. W dalszej kolejności uczestnicy wykonali plakat „Słoneczko z promieniami uczuć dla mamy”. Wszyscy z wielkim szacunkiem mówili o uczuciach kierowanych do swoich mam. Na koniec imprezy w kole integracyjnym poruszano się w rytm melodii i słów piosenki „Moja matko ja wiem”. Młodzież rozstała się w dobrych nastrojach.

Uczestnicy rozwinęli swoje zainteresowania: muzyczne, plastyczne, recytatorskie. Wzmocniła się więź emocjonalna z rodziną oraz zwiększyła się integracja grupy.

Kolno: „Wszystko dla naszych Mam”

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.