• Kontrast strony
Kolno: Szukamy nowych zainteresowań

Aby zachęcić podopiecznych do zainteresowań muzycznych, Hufiec Pracy w Kolnie zorganizował cykl spotkań z muzykami Miejskiej Orkiestry Dętej. Każda z tych wizyt rozpoczynała się od rozmowy z dyrygentem na temat zalet gry na instrumencie muzycznym, jak i przynależności do takiej „społeczności”, jaką jest Orkiestra. Młodzież mogła spróbować gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. Miłym zaskoczeniem było to, że już na samym początku kilkoro uczniów wyraziło chęć zasilenia szeregów Kolneńskiej Orkiestry. Przedsięwzięcie uświadomiło młodym ludziom, to jak trudne jest tworzenie muzyki, a jak łatwa jej ocena. Gra na instrumencie rozwija pamięć werbalną, połączenia nerwowe między dwoma półkulami mózgu, zdolności manualne, a przez to także potencjał intelektualny. Uczy systematyczności, dyscypliny, skupienia uwagi i osiągania celów. Przez muzykę człowiek lepiej rozpoznaje emocje, a także uczy się cierpliwości i opanowania.

Kolno: Szukamy nowych zainteresowań hpk szukamy zainteresowan 12042023 05 Kolno: Szukamy nowych zainteresowań Kolno: Szukamy nowych zainteresowań

Autor tekstu i zdjęć: Przemysław Śniadach – wychowawca w Hufcu Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.