• Kontrast strony
Kolno: Szanujmy Rodziców

26 maja to wyjątkowe święto – Dzień Matki. Obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach na świecie. Przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej z nich należą się kwiaty za jej bezwarunkową miłość. Nieco później, bo 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom.Aby uczcić te szczególne dni, Kadra Hufca Pracy w Kolnie zorganizowała cykl spotkań ze swoimi wychowankami dotyczący szacunku dla rodziców. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się: Co to znaczy mieć szacunek do rodziców? Wyraża się on w zainteresowaniu ich życiem, przeszłością, marzeniami czy oczekiwaniami.

Człowiek młody nie zawsze potrafi docenić starszych. Sądzi, że są „niedzisiejsi”, nic nie rozumieją i nie idą z duchem czasu. Uczestnicy aktywnie wzięli udział w przedsięwzięciu, a na zakończenie stworzyli „Drzewko wdzięczności”, umieszczając na nim kartki-liście, na których wypisali, za co dziękują swoim rodzicom. O istocie spotkania świadczą słowa jednej z uczestniczek zajęć: „Ważne jest, aby zrozumieć, że rodzice im są starsi, tym bardziej potrzebują wyrazu miłości od swoich dzieci i wnuków. To nie jest pomoc w pracach domowych, nie pocałunki i uściski, to tylko dowód na ich znaczenie w życiu ich dzieci”.

Kolno: Szanujmy Rodziców Kolno: Szanujmy Rodziców

Autor tekstu i zdjęć: Milena Samul – wychowawca w Hufcu Pracy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.