Kolno: Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta, co roku obchodzą swój dzień. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań wobec naszych mniejszych przyjaciół. Ponadto warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych.

Uczestnicy i wychowawcy Hufca Pracy w Kolnie również włączyli się w obchody tego dnia. Spotkanie rozpoczęło się od debaty na temat istnienia i znaczenia zwierząt w ekosystemie. Okazało się, że młodzież posiada dużą wiedzę na ten temat. Podczas zajęć skupiono się też na tym, jak istotne w naszym życiu są zwierzęta, co zyskujemy dzięki nim, jak wpływają na psychikę i funkcjonowanie człowieka. Wychowankowie opowiadali o swoich pupilach oraz pokazywali ich fotografie. Na zakończenie stworzyli gazetkę informacyjną na temat zwierząt. Czas podczas przedsięwzięcia, jak zwykle upłynął w miłej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zwierzęta mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Nikt nie zaprzeczy temu, że ich posiadanie sprzyja aktywności fizycznej, pozytywnie oddziałują także na nasze zdrowie psychiczne, redukują stres, a kiedy czujemy się samotni, zawsze możemy liczyć na ich bliskość. Zwierzęta są dowodem na bezgraniczną miłość, wdzięczność i poświęcenie.

Kolno: Światowy Dzień Zwierząt Kolno: Światowy Dzień Zwierząt Kolno: Światowy Dzień Zwierząt

Autor tekstu i zdjęć: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.