• Kontrast strony
Kolno: Światowy Dzień Seniora 2023

„Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć” – Św. Jan Paweł II

W listopadzie obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Nadrzędnym celem tego święta jest promowanie aktywności osób w podeszłym wieku oraz dążenie do integracji młodszych grup społecznych z seniorami.

Z inicjatywy Rady Młodzież uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie pod opieką wychowawcy stworzyli piękną inicjatywę upamiętnienia tego dnia. W dniu 30 listopada wychowankowie wraz z wychowawcą wybrali do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolnie, gdzie seniorzy z Powiatu Kolneńskiego spotykają się na co dzień aby wspólnie spędzić czas. Młodzi ludzie, jak zwykle wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, przygotowując dla seniorów przedpołudnie pełne wrażeń, uśmiechu i dobrej zabawy.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem nieodpowiedniego traktowania osób w podeszłym wieku oraz na wynikające z tego konsekwencje. Istotą było również zachęcenie do wzmacniania więzi z ludźmi w podeszłym wieku, zwrócenie uwagi na ich codzienne problemy oraz propagowanie wiedzy na temat dostępnych dla nich form pomocy.

Kolno: Światowy Dzień Seniora 2023Kolno: Światowy Dzień Seniora 2023Kolno: Światowy Dzień Seniora 2023

Autor tekstu i zdjęć: Przemysław Śniadach – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.