Kolno: Przygotowania do Futsalu

Wielkimi krokami zbliżają się Podlaskie Wojewódzkie Mistrzostwa  Młodzieży OHP w Futsalu. W związku z zawodami w Hufcu Pracy w Kolnie regularnie odbywają się treningi w halową piłkę nożną. Futsal to dynamiczna odmiana piłki tradycyjnej. Zawodnicy mają dużo kontaktów z piłką, jest częsty zwrot akcji – po akcji ofensywnej, drużyna musi skupić się w strefie obronnej, pozwala też zawodnikom wykazać się umiejętnościami technicznymi.

Treningi ułatwiają możliwość sprawdzenia poziom gry i umiejętności uczestników. Omówienie taktyki daje duże możliwości i lepsze wyniki w rywalizacji podczas zawodów. Uczestnicy zrozumieli, jak ważny i pożyteczny jest sport, a jego uprawianie może być bardzo przyjemne i wartościowe. Futsal jest wartościową dyscypliną sportową, gdyż to gra zespołowa ma istotny wpływ na budowanie postawy współpracy w grupie, wspólnego cieszenia się z sukcesów i wspierania w porażkach. Mistrzostwa pozwolą młodym ludziom na sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności wśród rówieśników z całego województwa. Działanie organizowane jest po raz kolejny, a jego poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Pełni nadziei czekamy na rozgrywki w Grajewie, gdzie reprezentacja Hufca Pracy z Kolna zawalczy o jak najlepsze miejsce. Liczy się udział i przede wszystkim dobra zabawa. Trzymamy za naszą drużynę kciuki, a wszystkim życzymy zdrowej i sportowej rywalizacji.

Kolno: Przygotowania do Futsalu Kolno: Przygotowania do Futsalu Kolno: Przygotowania do Futsalu

Autor tekstu: Agnieszka Duda – p.o. komendanta Hufca Pracy
Autor zdjęć: Agnieszka Duda – p.o. komendanta Hufca Pracy, Andżelika Stachelska – uczestniczka Hufca Pracy Kolno

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.