• Kontrast strony
Kolno: „Pomoc Braciom Mniejszym”

„Siła jest w nas – pomoc Braciom Mniejszym” to inicjatywa Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP, w którą z zaangażowaniem włączyli się uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie.

W ramach tego przedsięwzięcia w dniu 29 maja 2024 roku młodzi ludzie z kolneńskiego hufca wzięli udział w spotkaniu, podczas którego obejrzeli film edukacyjny dotyczący bezdomności zwierząt i pomocy czworonogom. Mieli okazję także poświęcić swój czas na zabawę z psiakami ze schroniska. Dowiedzieli się, w jaki sposób opiekować się „braćmi mniejszymi”, a także w jakich sytuacjach udzielać im wsparcia. Uczestnicy zaangażowali się także w pogadankę na temat ochrony zwierząt uświadamiającą, że zwierzę to nie zabawka, lecz stworzenie, które czuje, boi się, kocha bezwarunkowo swojego właściciela.

Głównym celem inicjatywy jest ugruntowanie wśród młodych ludzi przekonania o konieczności pomagania, szanowania zwierząt i ich praw.

Kolno: „Pomoc Braciom Mniejszym” Kolno: „Pomoc Braciom Mniejszym” Kolno: „Pomoc Braciom Mniejszym”

Autor tekstu: Przemysław Śniadach – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.