• Kontrast strony
Kolno: Międzynarodowy Dzień Rodzin

Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto obchodzone 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. 24 maja był szczególnym dniem w kolneńskim przedszkolu ze względu na odbywający się tego dnia festyn rodzinny w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Była to okazja do wspólnego świętowania Dnia Mamy i Taty. Spotkanie odbyło się w plenerze, rozpoczęto je od wspaniałego występu przedszkolaków. Następnie dzieciaki mogły korzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji m.in. pompowanych zjeżdżalni, torów przeszkód, tańców, zabaw, zjeść grillowaną kiełbaskę lub słodkie przysmaki. Tego dnia nie mogło zabraknąć niespodzianki przygotowanej przez uczestników i kadrę Hufca Pracy w Kolnie. Dziewczęta wraz z wychowawcą malowały buźki najmłodszym.

Cele spotkania z przedszkolakami zostały w pełni zrealizowane. Wnioskując po uśmiechniętych buziach najmłodszych, bardzo im się podobało. Działania tego typu to wspaniały sposób na integrację młodzieży z najmłodszymi. Uczestnicy uświadomili także sobie, że to właśnie w rodzinie możemy się wzajemnie wspierać, udzielać sobie pomocy i pokonywać problemy. Rodzina powinna być najważniejsza w życiu nas wszystkich, ponieważ to z niej czerpiemy miłość i radość.

Kolno: Międzynarodowy Dzień Rodzin

Autor tekstu: Agnieszka Duda – p.o. komendanta Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: pracownik przedszkola

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.