• Kontrast strony
Kolno: Międzynarodowy Dzień Pizzy

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie świętowali Międzynarodowy Dzień Pizzy, który przypada w lutym. Pizza jest jednym z najbardziej lubianych i popularnych dań, które zamówić można niemal w każdym zakątku świata. Dokądkolwiek byśmy się nie udali, znajdziemy jej zagorzałych amatorów.
Podczas delektowania się pizzą młodzież zapoznała się z jej historią, której pochodzenie zaskoczyło wiele osób. Wszyscy byli przekonani, że skoro pizza jest jednym z tradycyjnych dań w kuchni włoskiej, to właśnie z tego kraju pochodzi. Okazało się, że jednak tak nie jest. Płaskie placki typu chlebowo-drożdżowego towarzyszyły człowiekowi niemal od zarania dziejów. Kultury różnych rejonów tworzyły swoje warianty tego podstawowego elementu wyżywienia. Placki z dodatkiem ziół i warzyw cieszyły się powodzeniem m.in. już w starożytnej Grecji, Persji czy w starożytnym Egipcie.
Organizacja tego typu imprez ma za zadanie kształtowanie wśród uczestników poczucia pamięci o świętach tych poważnych, jak i tych powszechnie obchodzonych.

Kolno: Międzynarodowy Dzień Pizzy Kolno: Międzynarodowy Dzień Pizzy 

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Duda – p.o. komendanta Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.