• Kontrast strony
Kolno: Dzień Pisania Listów

W październiku przypada Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Jest to jedno z nietypowych świąt, które pojawia się w naszym kalendarzu i często mija bez echa. Jest jednak bardzo ważne, ponieważ przypomina o sztuce, która w dobie cyfryzacji i mediów elektronicznych, odchodzi w zapomnienie.

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie uczestniczyli w akcji pisania listów do wybranych przez siebie osób. Młodzi ludzie mieli szansę przypomnieć sobie, w jaki sposób prawidłowo zaadresować kopertę, a także jak napisać list. Co powinien zawierać, w jaki sposób zwracać się do adresata. Oprócz słowa pisanego do kopert trafiły także własnoręcznie wykonane rysunki i ozdobione listy. W trakcie pisania młodzież obejrzała film opowiadający, jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata. W dzisiejszych czasach otrzymanie listu kojarzy się z niecodziennością i tę wyjątkowość wychowawca Hufca Pracy chciał zaszczepić w uczniach. Uczestnicy Hufca realizowali te działania w oparciu o inicjatywę Rady Młodzieży.

Akcja ukazała jak prostą drogą jest dążenie do wewnętrznego rozwoju i poznania swoich emocji poprzez pisanie listów i w  jakich stanach i chorobach ekspresyjne pisanie jest skuteczną metodą terapeutyczną.

Kolno: Dzień Pisania Listów Kolno: Dzień Pisania Listów

Autor tekstu: Przemysław Śniadach - wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Milena Samul - wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.