• Kontrast strony
Kolno: 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Jan Paweł II był wielkim Papieżem. Wniósł wiele dobrego dla Polski i świata. Zawsze o nim pamiętamy!
W dniu 18 maja 2023 w Branżowej Szkole I stopnia ZST w Kolnie odbyła się ciekawa impreza kulturalno-oświatowa „Jan Paweł II w naszych sercach”. Na wstępie rozmawiano o dokonaniach i życiu Ojca Świętego. Potem obejrzano film pt. „Karol Wojtyła – Jan Paweł II”. Omówiono jego treść i wymowę. Zwrócono szczególną uwagę na dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły. Wszyscy z wielkim entuzjazmem zaśpiewali też „Barkę”, ulubioną pieśń papieża. Słuchano również fragmentów encyklik i homilii głoszonych przez Jana Pawła II. Uczestnicy skupili się na słowach skierowanych do młodzieży. Na koniec udano się pod pomnik przy Kościele pw. św. Anny w Kolnie. Tam oddano hołd i cześć papieżowi.
Impreza uczyła szacunku do osoby św. Jana Pawła II. Pogłębiła wiedzę o jego dokonaniach. Wzmocniły się uczucia religijne i więzi narodowe.

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca w Hufcu Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.