Hajnówka: Tłusty Czwartek

Tłusty czwartek w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed wielkim postem. W Polsce, wedle zwyczaju, w tym dniu dozwolone jest objadanie się bez wyrzutów sumienia. Aby tradycji stało się zadość Wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku zaprosił uczestników z grupy wychowawczej w Hajnówce na słodki poczęstunek.

Młodzież kosztując pączusie wysłuchała historii zwyczaju Tłustego Czwartku oraz dowiedziała się, że pączusie to nie tylko kuliste ciasto drożdżowe nadziane marmoladą. W różnych zakątkach świata przybierają inną formę, różnią się kształtem, wielkością, nadzieniem i rodzajem ciasta. Na zakończenie spotkania uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że zajęcia były smaczne i przyjemne.

Hajnówka: Tłusty Czwartek Hajnówka: Tłusty Czwartek Hajnówka: Tłusty Czwartek

Autor tekstu i zdjęć: Emilia Siegień – wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.