Hajnówka: Dzień Gier Planszowych

Dzień Gier Planszowych to święto miłośników planszówek, które obchodzone jest 10 października. Według badań naukowych osoby, które grają wszelkiego rodzaju gry oraz prowadzą aktywny tryb życia, znacząco zmniejszają ryzyko zachorowalności na choroby neurodegeneracyjne tj. choroba Alzheimera, utraty pamięci, otępienie i inne dolegliwości typowe dla wieku podeszłego.

W związku z tym uczestnicy z Hufca Pracy w Białymstoku z grupy wychowawczej z Hajnówki uznali, że jest to doskonała okazja, aby odwiedzić seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Hajnówce. Spotkanie miało na celu integrację międzypokoleniową oraz poprawę kondycji umysłowej dziadków. Wspólnie spędzony czas sprawił uśmiechy na twarzach zarówno seniorów, jak i naszych wychowanków.

Hajnówka: Dzień Gier Planszowych Hajnówka: Dzień Gier Planszowych Hajnówka: Dzień Gier Planszowych

Autor tekstu i zdjęć: Emilia Siegień - wychowawca Hufca Pracy w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.