• Kontrast strony
Grajewo: Uczymy się pomagać bezdomnym i chorym zwierzętom

Bezdomność zwierząt to problem, który dotyka nie tylko wielkich aglomeracji, lecz także małych społeczności, jak nasze miasto. W odpowiedzi na tę trudną sytuację, Hufiec Pracy w Grajewie włączył się w inicjatywę Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pn. „Siła jest w nas” – Pomoc „Braciom Mniejszym”. Uświadomieni, że weterynarze pełnią kluczową rolę w walce z problemem bezdomności i krzywdy wobec zwierząt, młodzi ludzie postanowili zgłębić tę kwestię. Odwiedziliśmy więc gabinet weterynaryjny Państwa Nowickich w Grajewie, aby dowiedzieć się, jak możemy skutecznie przeciwdziałać temu zjawisku i zapewnić lepszą opiekę naszym mniejszym towarzyszom.

Podczas naszej wizyty młodzież miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w procesie przygotowywania psa do zabiegu, śledząc krok po kroku działania doświadczonego lekarza weterynarii. Nie tylko obserwowaliśmy, jakie procedury są podejmowane, ale także zdobyliśmy wiedzę na temat najczęstszych przyczyn i skutków bezdomności zwierząt. Weterynarz podkreślił ważność naszej reakcji na widok krzywdy i cierpienia zwierząt, zachęcając do aktywnego zaangażowania się w działania mające na celu poprawę ich losu, takie jak czipowanie psów.

Nie zabrakło również rozmowy na temat różnych form pomocy bezdomnym zwierzętom, począwszy od adopcji, poprzez zaangażowanie się w wolontariat w schroniskach, aż po wsparcie organizacji zajmujących się opieką nad zwierzętami. To właśnie poprzez takie działania możemy skutecznie przeciwdziałać problemowi bezdomności i zapewnić lepsze warunki życia dla naszych mniejszych braci. Dodatkowo, mieliśmy okazję przyjrzeć się procesowi usługi strzyżenia i pielęgnacji psów, co również stanowi istotny aspekt dbałości o zwierzęta. Ta część wizyty pozwoliła nam zrozumieć, jak istotna jest odpowiednia pielęgnacja dla zdrowia i samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół.

Młodzież była bardzo zaangażowana i zainteresowana tematem, zadawała wiele pytań i wyrażała chęć pomocy zwierzętom w potrzebie. Wizyta w gabinecie weterynaryjnym sprawiła, że młodzi ludzie zrozumieli, jak ważne jest nie być obojętnym wobec cierpienia zwierząt i jak wiele można zrobić, aby im pomóc.

Grajewo: Uczymy się pomagać bezdomnym i chorym zwierzętom Grajewo: Uczymy się pomagać bezdomnym i chorym zwierzętom Grajewo: Uczymy się pomagać bezdomnym i chorym zwierzętom Grajewo: Uczymy się pomagać bezdomnym i chorym zwierzętom Grajewo: Uczymy się pomagać bezdomnym i chorym zwierzętom

Autor tekstu i zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.