• Kontrast strony
Grajewo: Pamiętamy o zapomnianych

Cmentarz to miejsce pełne historii i pamięci, które ma wielkie znaczenie dla społeczności. To tutaj spoczywają nasi bliscy, a także wiele ważnych postaci z przeszłości. Niestety, wiele grobów zostaje zapomnianych. Jednak młodzi ludzie z Hufca Pracy w Grajewie jak co roku postanowili przywrócić godność zaniedbanym grobom na lokalnym cmentarzu.

Uczestnicy pełni zapału zebrali się na cmentarzu z narzędziami, workami na śmieci i gotowością do pracy. Ich zadaniem było usunięcie chwastów, liści, gałęzi i innych odpadków, które zasypały groby. Po uprzątnięciu młodzież zapaliła na nich symboliczny znicz. Uwieńczeniem inicjatywy była pogadanka w czasie prac porządkowych na temat poszanowania i kultywowania polskiej, katolickiej tradycji.

Młodzież grajewskiego hufca dała dowód na to, że młodzi ludzie mają potencjał do tworzenia pozytywnych zmian w społeczeństwie. To również przypomnienie, że troska o naszą historię i szacunek dla tych, którzy odeszli, są wartościami, które nigdy nie stracą na znaczeniu.

Grajewo: Pamiętamy o zapomnianych Grajewo: Pamiętamy o zapomnianych Grajewo: Pamiętamy o zapomnianych Grajewo: Pamiętamy o zapomnianych

Autor tekstu: Anita Suchodolska - wychowawca Hufca Pracy w Grajewie
Zdjęcia: Anita Suchodolska, Magdalena Laska - wychowawcy Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.