• Kontrast strony
Grajewo: Międzynarodowy Dzień Rodziny

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań związanych z życiem rodzinnym. Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie przyłączyli się do obchodów poprzez warsztaty pn. "Razem dla siebie", które miały na celu ułatwić młodzieży rozmowę o własnej rodzinie, zarówno tej obecnej, jak i planowanej w przyszłości.

Podczas zajęć młodzież wizualizowała swój obraz rodziny poprzez symboliczną żaglówkę, która jeśli jest stabilna nie grozi utonięciem. Wszyscy uczestnicy warsztatów przyznali, że jeśli nasze życie rodzinne składa się z 5 elementów symbolicznego statku łatwiej jest nam pokonywać przeciwności losu i dążyć do obranych celów. W grupach zostały omówione filary „rodzinnego statku” tj. maszt, który tworzą wartości; żagiel, czyli miłość, która pcha do przodu niczym wiatr, burta to wspólne zasady, które nie pozwalają wypaść; ster to komunikacja i wzajemne wspieranie się słowem, które nadają kierunek oraz pokład czyli wspólne spędzanie czasu, swoisty fundament rodzinnych relacji.

Święto rodziny to czas na refleksję na temat więzi, które tworzymy z bliskimi, ale również inspiracja do wartościowego spędzania czasu w gronie bliskich. Twórzmy stabilne „statki rodzinne”, gdyż rodzina wg najprostszej definicji to najważniejsza i podstawowa grupa społeczna, na której opiera się całe społeczeństwo.

Grajewo: Międzynarodowy Dzień Rodziny Grajewo: Międzynarodowy Dzień Rodziny

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie
Zdjęcia: Magdalena Sawicka – komendant Hufca PracyP w Grajewie oraz uczestnik Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.