• Kontrast strony
Grajewo: Majowe kotyliony

Maj w polskiej historii zawsze odgrywał wyjątkową rolę. To miesiąc, w którym splatają się tradycje, pamięć o ważnych wydarzeniach oraz święta narodowe, przypominając nam o drodze, jaką przeszliśmy ku niepodległości i wolności. Jak co roku młodzież z Hufca Pracy w Grajewie postanowiła uczcić majowe święta w niezwykły sposób, wykazując swoje przywiązanie do ojczyzny i dziedzictwa narodowego.

W Zespole Szkół w Wojewodzinie podczas zajęć uczestnicy rozmawiali o postaciach i wydarzeniach, które odegrały kluczową rolę w historii Polski. W trakcie spotkania powstały papierowe rozety, które symbolizują ducha patriotyzmu i jedność narodową. Jednak to nie koniec inicjatywy – młodzi ludzie postanowili podzielić się swoją pasją i szacunkiem do kraju, rozdając wykonane przez siebie kotyliony w społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Wojewodzinie.

Akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Młodzież nie tylko wręczała symboliczne kotyliony, ale także zachęcała do uczczenia majowych świąt i refleksji nad ich znaczeniem. Dzięki ich zaangażowaniu, atmosfera świętowania i patriotyzmu w szkole nabierała szczególnego wymiaru, wzmacniając więzi społeczne i przypominając o wartościach, które kształtują tożsamość narodową.

Grajewo: Majowe kotyliony Grajewo: Majowe kotyliony Grajewo: Majowe kotyliony Grajewo: Majowe kotyliony

Autor tekstu: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie
Zdjęcia: Anita Suchodolska, Magdalena Laska – wychowawcy Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.