• Kontrast strony
Grajewo: Hufiec Pracy w hołdzie Bohaterom Ojczyzny

Powstania narodowe, wojny, walka o granice, a także udział w ruchu oporu przeciwko komunizmowi to wydarzenia, które ukształtowały naszą tożsamość narodową i przypominają o niezłomnej duchowości Polaków. W duchu uznania i szacunku wobec tych, którzy poświęcili życie na rzecz Ojczyzny, Stowarzyszenie Grupa Wschód, w swojej już szóstej edycji zorganizowało wyjątkową inicjatywę. W piątek, 10 listopada o godzinie 18:00, na grobach poległych żołnierzy zapłonęły znicze, które są symbolem hołdu i wdzięczności wobec polskich bohaterów.

Inicjatywa ta nie jest jedynie manifestacją pamięci, ale również wyrazem szacunku i uznania dla tych, którzy stanęli do walki o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Niezależnie od okresu historycznego, w którym oddali swój trud, krew i życie, ci ludzie zasługują na wdzięczność rodaków. To właśnie dla nich organizowane są coroczne uroczystości zapalania zniczy na ich grobach.

Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie wiedzą, że zapalenie znicza na grobach, bądź w miejscach pamięci bohaterów narodowych to symbol szacunku i pamięci, dlatego też zdecydowali się wziąć udział w tej inicjatywie. To gest, który nie tylko oddaje hołd poległym, ale również jednoczy społeczność lokalną i sprawia, że młodzi ludzie zyskują poczucie przynależności do historii i tradycji swojego kraju. Ich uczestnictwo w tej inicjatywie pokazuje, że pamięć o naszych bohaterach nie zanika i jest przekazywana kolejnym pokoleniom. To właśnie młodzi ludzie, którzy teraz uczestniczą w tych uroczystościach, będą kontynuować tę szlachetną tradycję hołdu i pamięci.

Stowarzyszenie Grupa Wschód stara się rozwijać tę inicjatywę każdego roku, przyciągając coraz więcej uczestników, którzy chcą uczcić naszych bohaterów. To dowód na to, że duch patriotyzmu wciąż żyje w sercach wielu Polaków i że pamięć o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość, jest wciąż ważna. Niech znicze, które zapłonęły na grobach poległych żołnierzy, staną się symbolem nieustającej wdzięczności Polaków i zaangażowania w budowę silnej i niepodległej Polski.

Grajewo: Hufiec Pracy w hołdzie Bohaterom Ojczyzny Grajewo: Hufiec Pracy w hołdzie Bohaterom Ojczyzny

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska - wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.