• Kontrast strony
Grajewo: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja - w dniu poświęconym Bibliotekom i Bibliotekarzom – młodzież z Hufca Pracy w Grajewie wraz z wychowawcą postanowili wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla osób pracujących w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzisiejsze święto ma na celu popularyzację czytelnictwa, ale także zwraca uwagę na niezwykle ważną funkcję, jaką biblioteki pełnią w naszym życiu - są źródłem wiedzy, kultury i rozrywki.

Uczestnicy wraz z wychowawcą udali się do grajewskiej biblioteki, by złożyć serdeczne życzenia jej pracownikom. Wręczono też symboliczne podziękowania za ich wkład w kształtowanie życia kulturalnego i edukacyjnego lokalnej społeczności. Inicjatywa była nie tylko wyrazem uznania za trud włożony w codzienną pracę, ale przede wszystkim wyrażeniem wdzięczności za umożliwianie dostępu do wiedzy, kultury i rozwoju, które biblioteki oferują swoim czytelnikom. Biblioteka nie jest tylko miejscem, gdzie zbiera się książki, ale przede wszystkim przestrzenią do spotkań, nauki i poszerzania horyzontów.

Taki mały gest uczestników pokazuje, że praca bibliotekarzy nie zostaje niedoceniona, a młodzież zdaje sobie sprawę z tego, że ich wkład w rozwój czytelnictwa i edukację społeczeństwa jest niezastąpiony.

Grajewo: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Grajewo: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Grajewo: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.