• Kontrast strony
Grajewo: Artystyczne podsumowanie wojewódzkiego programu

W ramach realizacji wojewódzkiego programu edukacyjno-profilaktycznego „Czy masz już problem?” młodzież uczestnicząca w ostatnich zajęciach pn. „Bądź sobą” miała okazję wyrazić swoje doświadczenia i refleksje poprzez odciskanie swoich dłoni na wyjątkowym plakacie. Ta nietypowa technika nie tylko umożliwiła uczestnikom bezpośrednie zaangażowanie w tworzenie sztuki, ale również symbolizowała ich indywidualność i autentyczność.

Podczas zajęć, młodzież skupiła się na podsumowaniu kluczowych tematów poruszanych podczas całego programu. Inspiracją do stworzenia plakatu były intensywne dyskusje dotyczące problemów współczesnej młodzieży oraz metod radzenia sobie z nimi, obejmując m.in. autorytety, uzależnienie od Internetu, depresję, manipulację w mediach oraz przemoc rówieśniczą, które były centralnymi punktami edukacyjnych działań. Odciskanie dłoni na plakacie stało się symbolicznym gestem, który reprezentował zaangażowanie każdego uczestnika w programie. Każda dłoń nie tylko zostawiła ślad na brystolu, ale również przyczyniła się do stworzenia wspólnej, artystycznej wizji podsumowującej zdobyte wiedzę i doświadczenia. Plakat nie tylko pełnił funkcję podsumowania programu, ale również stał się istotnym przekazem dla społeczności lokalnej o istotnych problemach i wyzwaniach, z którymi młodzież często się boryka. Prace artystyczne, które powstały podczas tych zajęć, nie tylko ujawniły kreatywność uczestników, ale także ich zdolność do refleksji i działania w kierunku zmiany na lepsze.

Zakończenie programu „Czy masz już problem?” za pomocą takiej formy podkreślało jego charakter oraz zaangażowanie młodzieży w procesy edukacyjne i profilaktyczne. To nie tylko symboliczny gest, ale również praktyczne narzędzie do wzmacniania świadomości społecznej i indywidualnej odpowiedzialności. Stworzony plakat będzie służył jako trwała pamiątka oraz inspiracja do dalszych działań na rzecz dobrostanu młodych ludzi w naszym społeczeństwie.

Grajewo: Artystyczne podsumowanie wojewódzkiego programu Grajewo: Artystyczne podsumowanie wojewódzkiego programu

Autor tekstu i zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.