• Kontrast strony
Białystok: Ratujemy kasztanowce

Kasztanowce są ozdobą naszego otoczenia ale też pozytywnie działają na zdrowie. Trzymane przy urządzeniach elektronicznych pochłaniają szkodliwe dla naszego zdrowia promieniowanie elektromagnetyczne. Dobrze jest nosić dwa lub trzy w kieszeni – pomagają w różnego rodzaju bólach, obrzękach, dodają energii.

Mając na uwadze te wszystkie dobrodziejstwa uczestnicy Hufca Pracy w Białymstoku uczący się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 włączyli się do akcji "Ratujemy kasztanowce", które co roku są atakowane przez groźnego szkodnika jakim jest niewielki motylek – szrotówek kasztanowcowiaczek. Akcja polega na grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują kokony poczwarki szkodnika. Działania te mają istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców aby mogły dalej obdarowywać  nas pięknem, czystym, zdrowym powietrzem oraz owocami które cieszą i leczą.

Białystok: Ratujemy kasztanowce Białystok: Ratujemy kasztanowce

Autor tekstu i zdjęć: Jolanta Powichrowska – komendant Hufca Pracy w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.