• Kontrast strony

EKS FZUE

Uczestnicy grupy inicjatywnej Projektu Solidarności przygotowują się do realizacji kampanii informacyjno-promocyjnej wśród społeczności lokalnej.

W ramach dwumiesięcznego projektu "Natura i my: Jak dbać o zwierzęta i nie szkodzić?" zorganizowali i uczestniczyli w wyprawie do okolicznego lasu, gdzie razem z coachem oraz ekspertem z lokalnego nadleśnictwa poznali i zgłębili wiedzę na temat lasów i zwierząt w nich żyjących.

Kilkukilometrowy spacer po ścieżce przyrodniczej w Jeziercach okazał się doskonałą okazją do integracji i aktywizacji ruchowej, przede wszystkim jednak dostarczył jego uczestnikom inspiracji i pomysłów na realizację kolejnych działań projektowych.

Aktualnie uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie zaangażowani w projekt pracują nad ulotką promocyjną na temat dbania o leśne zwierzęta i ich ewentualnego dokarmiania. Planują również warsztaty z budowania karmników i budek lęgowych oraz kolejne spacery przyrodnicze.

Projekt realizowany jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Tekst: Daria Jankowiak
Zdjęcia: Joanna Adamczewska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.