• Kontrast strony

Pracownice Młodzieżowego Centrum Kariery w Wolsztynie przeprowadziły cykl spotkań warsztatowych dla młodzieży III klas Branżowych I Stopnia w Przemęcie oraz przeprowadziły działania informacyjno-promocyjne na terenie szkoły.

Warsztaty odbyły się 9 i 16 maja w Zespole Szkół w Przemęcie dla młodzieży klas III Branżowych. Pośrednik pracy Pani Iwona Prach przeprowadziła warsztat z pisania dokumentów aplikacyjnych, natomiast Doradca zawodowy Pani Kamila Kaus poprowadziła zajęcia warsztatowe z rozmowy kwalifikacyjnej.

Wejście na rynek pracy wymaga od absolwentów przygotowania się do poszukiwania pracy. Dokumenty aplikacyjne są naszą wizytówką, pierwszymi informacjami, jakie przekazujemy o sobie potencjalnemu pracodawcy. Od tego, jak przygotujemy CV i list motywacyjny zależy czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i weźmiemy udział w procesie rekrutacji.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się o najważniejszych zasadach pisania CV i listu motywacyjnego. Następnie przyszli absolwenci poznali zasady przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Wybrane ćwiczenia przez doradcę zawodowego oraz pośrednika pracy pomogły młodzieży lepiej zrozumieć jak ważne jest rzetelne i sumienne przygotowanie się do wejścia na rynek pracy.

Po zajęciach warsztatowych pracownice MCK realizowały działania promocyjne przedstawiając młodzieży ideę Ochotniczych Hufców Pracy.

Tekst: Iwona Prach
Zdjęcia: Iwona Prach, Kamila Kaus, uczestnik spotkania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.